|       |   EN

Środowisko bezpieczeństwa, w tym jego wymiar geopolityczny, jest w sposób bezpośredni, jak i pośredni, determinowane przez pandemię COVID-19 wywołaną wirusem SARS-CoV-2.

 

 

W sytuacji, gdy świat walczy z pandemią i jej skutkami, pojawiają się tendencje wykorzystywania zaistniałej sytuacji przez niektórych aktorów w środowisku międzynarodowym do prowadzenia rozgrywki ukierunkowanej na uzyskanie partykularnych celów geopolitycznych. Aby móc skutecznie przeciwdziałać tym zdarzeniom, konieczne jest zrozumienie ich istoty, kontekstu, przyczyn i potencjalnych następstw. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom – w ramach kampanii analiz środowiska bezpieczeństwa prowadzonych pod kryptonimem Nowe Urządzenie Polskie NUP 2X35 – Sztab Generalny Wojska Polskiego oraz Centrum Doktryn i Szkolenia Sił Zbrojnych, wspólnie ze Współorganizatorami i Komitetem Naukowym, zapraszają do udziału w webinarium nt. Globalna i regionalna rozgrywka pandemią COVID-19, które odbędzie się 28 kwietnia br. w godz. 10.00–13.30.

Tematyka webinarium będzie się koncentrować na zaistniałych oraz możliwych skutkach pandemii w aspekcie geopolitycznym, na poziomie globalnym i regionalnym. Dyskusja będzie osadzona zarówno w kontekście geopolityki klasycznej, jak i geopolityki krytycznej, skoncentrowanej na obszarze społecznym. Zaproszeni goście będą odnosić się do skutków pandemii COVID-19 oraz możliwości ich wykorzystania w przyszłych rozgrywkach mocarstw, wschodzących potęg oraz rosnących w siłę aktorów niepaństwowych. Webinarium będzie prowadzone w układzie dwupanelowym. W pierwszym panelu przedstawione zostaną wystąpienia zaproszonych prelegentów (szczegółowy program w załączeniu). W panelu drugim zidentyfikowane tezy poddane zostaną pod dyskusję.

Webinarium będzie transmitowane poprzez YouTube. Rejestracja uczestników ze statusem „gość” odbywa się za pomocą formularza rejestracyjnego MS FORMS 

https://cdissz.wp.mil.pl/pl/articlesaktualnosci-2020-a/2020-04-22g-webinarium-nt-globalna-i-regionalna-rozgrywka-pandemia-covid-19/
dostępnego do 27 kwietnia 2020 r. Po zarejestrowaniu uczestnicy otrzymają od organizatora link do transmisji.

 

dr Waldemar Zakrzewski

 

Pobierz plik (Plan  Webinarium 28.04..docx) Plan Webinarium 28.04..docx

Pobierz plik (Plakat webinarium.jpg) Plakat webinarium.jpg

 

Back to top