|       |   EN

Wydział Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego - aktualności

Szanowni Państwo,
Pracownicy i Studenci 
Wydziału Administracji i Bezpieczeństwa Narodowego AJP
Zwracamy się do Was z uprzejmą prośbą o pomoc dla uchodźców z Ukrainy, którzy znajdują się w ośrodku w miejscowości Długie. Z uzyskanych przez nas w dniu 23 maja 2022 roku informacji wynika, że w tej chwili najbardziej potrzebne są letnie ubrania (dla dzieci i dorosłych) oraz musy owocowe czy też batoniki (lub inne słodycze) dla dzieci w wieku szkolnym. W Ośrodku znajduje się w tej chwili 150 osób w przedziale wieku od 8 miesięcznego dziecka do 85 lat. W tej grupie jest 90 dzieci. 
Dary będą zbierane do 30 maja 2022 roku w godzinach pracy  sekretariatu WAiBN.

Plakat odnośnie Webinarium jak funkcjonuje służba zdrowia w Polsce?Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na webinarium pt. „Jak funkcjonuje służba zdrowia w Polsce - najważniejsze informacje dla migrantów”

Plakat odnośnie Webinarium Legalizacja w Polsce dla uchodźców i emigrantówSzanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy na webinarium pt. „Legalizacja w Polsce dla uchodźców i migrantów – główne zasady i reguły”.


Szanowni Państwo,

zapraszamy na III OGÓLNOPOLSKĄ KONFERENCJĘ NAUKOWĄ PRAWO KARNE. WYZWANIA I ROZWÓJ PROCESU WYKRYWCZEGO

Szczegóły w załączniku poniżej.

Pobierz plik (01 draft ZKS.pdf)01 draft ZKS.pdf

Szanowni Państwo,

Prof. AJP dr hab. Adam Czabański wziął udział 19 maja 2022 w XVIII posiedzeniu Zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie do spraw Zdrowia Publicznego, Ministerstwo Zdrowia. Podczas spotkania (w formule mieszanej) podjęto następujące zagadnienia: 1) Analiza danych na temat liczby zachowań samobójczych w populacji rozwojowej. W porównaniu z rokiem 2019 w roku 2021 samobójstwo popełniło o 43% więcej dzieci i młodzieży w wieku 7-12; 13-18 lat.

Rozpoczęła się kwalifikacja pracowników na wyjazdy w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych (STA) i w celach szkoleniowych (STT) w ramach programu Erasmus+ (projekt KA131 2022) do krajów programu.

Back to top