Rozpoczynamy rekrutację do programu Legia Akademicka. Projekt na terenie województwa lubuskiego będzie realizowany wyłącznie w AJP. Do udziału w programie zapraszamy naszych,a także studentów innych uczelni.

Zakład Języka Polskiego Wydziału Humanistycznego oraz Akademickie Centrum Ukrainoznawcze Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim we współpracy z Wydziałem Turystyki Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankowsku (Ukraina) serdecznie zapraszają do udziału w Międzynarodowej Konferencji Naukowej Dziedzictwo kulturowe pogranicza, która odbędzie się w dn. 14-15 maja 2019 r. w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim.

Celem konferencji jest prezentacja szeroko pojętego dziedzictwa kulturowego terenu pogranicza w aspekcie jego wpływu na rozwój kulturalny, naukowy, poczucie tożsamości etnicznej i narodowej, religijnej oraz na budowę wzajemnych relacji.

Konferencja adresowana jest do badaczy kultury, językoznawców, historyków, socjologów, politologów, literaturoznawców, pracowników euroregionów, pedagogów, katechetów, teologów, psychologów i wszystkich zainteresowanych ww. problematyką.

Tytuły referatów prosimy przesyłać do dnia 15 marca 2019 r. drogą elektroniczną, na adresy sekretarzy konferencji.

Opłata każdego uczestnika za udział w konferencji wyniesie około 350 zł. Szczegóły organizacyjne podamy w programie konferencji, który prześlemy w późniejszym terminie.

 

Sekretarze konferencji:
dr Halina Uchto (AJP), huchto@ajp.edu.pl
dr Switłana Filuk (Ukraiina), filuk.sm@gmail.com

Kierownicy naukowi:
prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska
prof. dr hab. Volodymyr Velykochyy

 

Pobierz plik (Dziedzictwo pogranicza 2019, komunikatakt.1.pdf) Dziedzictwo Kulturowe Pogranicza komunikat

ZAPROSZENIE

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy Państwa do wzięcia udziału w II Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej pt.:

Uczeń – zawodnik.

Szanse i wyzwania sportu w szkołach sportowych/szkołach mistrzostwa sportowego.

Kwotę osiem tysięcy dwieście złotych udało się zebrać podczas V Noworocznego Koncertu Charytatywnego w Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim. Pieniądze trafią do Stowarzyszenia na rzecz Osób z Autyzmem, działającego w naszym mieście. Gwiazdą wieczoru była Capella Zamku Rydzyńskiego.

W załączniku poniżej katalog przedmiotów na licytację podczas V-tego Charytatywnego Koncertu Noworocznego.

Akademia im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie Wielkopolskim, kontynuując tradycję „Charytatywnych Koncertów Noworocznych” organizowanych przez naszą Uczelnię, z radością informuje o kolejnym występie znakomitych artystów. Tym razem podczas „V Charytatywnego Koncertu Noworocznego” wspomożemy Gorzowskie Stowarzyszenie na rzecz Osób z Autyzmem.

Kwerenda archiwalna w Martin-Opitz-Bibliothek oraz badania w prywatnym archiwum Heimatkreis Meseritz

Na przełomie września i października 2018 roku przebywałam na szkoleniu w ramach programu Erasmus+, podczas którego prowadziłam m.in. kwerendę zasobów biblioteki i archiwum Martin-Opitz-Bibliothek w Herne  (Niemcy). 

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku życzymy wielu radosnych i ciepłych chwil, odpoczynku przy rodzinnym stole oraz mnóstwa pomyślności w życiu prywatnym i zawodowym.

 

Rektor Akademii

im. Jakuba z Paradyża

w Gorzowie Wielkopolskim

prof. dr hab. Elżbieta Skorupska-Raczyńska

Lokalizacja

Kontakt

Back to top